TEL.530 616 181
 
Jeśli mieszkasz w Poznaniu lub okolicy i potrzebujesz fachowców zachęcamy Cię do skorzystania z naszej oferty.Tel.530 616 181

Udrożnienie rur – sprzęt dla profesjonalistów

Kiedy pomimo usilnych starań i zabiegów nie uda się nam zapobiec powstaniu zatoru i nie możemy sobie poradzić z nim samodzielnie trzeba wezwać na pomoc profesjonalistę. Poza przepychaczką czy sprężyną hydraulik dysponuje jeszcze innymi bardziej specjalistycznymi narzędziami.

Sprężyny bębnowe

To bardziej zaawansowane technicznie od domowych sprężyny. Posiadają one niskoobrotowy silnik zapewniający im napęd. Urządzenia te posiadają specjalną osłonę – bęben wykonaną z tworzywa sztucznego, dzięki której podczas wyciągania sprężyny nie ma możliwości zabrudzenia podłogi nieczystościami z rur. Wszystkie zabrudzenia, które wydostają się podczas usuwania zatorów z kanalizacji pozostają bowiem w bębnie. Jeszcze jedną cechą charakteryzującą tego rodzaju urządzenia jest funkcja autoposuwu, która polega na automatycznym wprowadzaniu sprężyny do rury kanalizacyjnej.

Sprężyny – profesjonalne końcówki i głowice

Warto zauważyć, że sprężyny wykorzystywane przez hydraulików mogą posiadać wiele różnych końcówek. Każdy rodzaj zakończenia spełnia nieco inną funkcję i sprawdza się w innych warunkach. A oto kilka przykładów końcówek, które można znaleźć w narzędziach profesjonalisty:

1. Spiralna przegubowa – wykorzystywana jest do czyszczenia armatury symetrycznej;

2. Spiralna prosta – umożliwia badanie miejsca położenia zatorów, przebijanie ich oraz pobieranie próbek;

3. Spiralna stożkowa – używa się jej jako drugiego narzędzia po końcówce spiralnej prostej. Ta końcówka rozbija resztki pozostałych zatorów;

4. Spiralna haczykowata – wykorzystywana jest do usuwania dużych i zwartych zatorów, których usunięcie wymaga zaczepienia i rozerwania.

Dodatkową pomocą są głowice czyszczące do sprężyn montowane na stałe bądź wymienne. Usuwanie zatorów w kanalizacji z wykorzystaniem sprężyny zakończonej taką głowicą jest zazwyczaj znacznie skuteczniejsze. Poniżej przedstawiamy najczęściej stosowane rodzaje głowic.

1. Spiralna do wyciągania – używa się jej do szukania i usuwania urwanej bądź zagubionej sprężyny;

2. Z nożem łopatkowym – stosuje się ją po zastosowaniu końcówek spiralnych a także do czyszczenia odpływów podłogowych;

3. Z nożem piłokształtnym z 4 ostrzami – wykorzystuje się ją do stwardniałych pokrytych szkliwem materiałów np. osadów chemicznych;

4. Z nożem do usuwania tłuszczu – wykorzystywana jest do czyszczenia rur, które uległy silnemu zatłuszczeniu.

Przepychacze ciśnieniowe

To kolejny profesjonalny sprzęt umożliwiający usunięcie zatoru z rury kanalizacyjnej. Jest to urządzenie wodne zasilana silnikiem elektrycznym bądź spalinowym. Przepychacz składa się z agregatu pompowego, który zasysa wodę (najczęściej z instalacji wodociągowej). Woda ta zostaje sprężona a następnie wtłoczona pod ciśnieniem do rur. Tam usuwane są zatory z mydła, kamienia czy tłuszczu. Automatycznie rurociąg jest opłukiwany z wszelkich zanieczyszczeń i udrażniany.

Systemy telewizyjne

Bardzo dobrze wyposażone firmy hydrauliczne korzystają niekiedy również ze specjalnych systemów telewizyjnych. Kamera wprowadzana jest do rur kanalizacyjnych za pomocą specjalnego, bardzo wytrzymałego i elastycznego węża. Obraz z kamery przekazywany jest do monitora, gdzie hydraulik może zobaczyć w jakim stanie są rury i jak je oczyścić.

Licznik

Wszystkie259921

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.