Czyszczenie kanalizacji Tel.530 616 181
Mechaniczne usuwanie zatorów kanalizacyjnych
Zatkanie rury kanalizacyjnej może się zdarzyć w każdym domu. Najczęściej ma to miejsce w kuchni, gdzie do zlewu przedostają się resztki jedzenia i różne inne odpadki. Drugim szczególnie zagrożonym miejscem jest odpływ wanny lub brodzika, gdzie z kolei najczęstszą przyczyną problemów są włosy. Niezależnie jednak od miejsca powinniśmy dbać o dobry stan rur odpływowych a w razie konieczności wezwać hydraulika do udrożnienia zapchanego fragmentu instalacji.
Jedną z usług oferowanych przez naszą firmę jest udrażnianie odpływów, kratek odpływowych, umywalek, zlewów oraz wszelkich innych urządzeń sanitarnych. Do tego zadania wykorzystujemy metody mechaniczne, które są skuteczne a za razem nie niszczą instalacji bez względu na to z jakiego jest zrobiona materiału. Na życzenie klienta wykonujemy również zapobiegawcze czyszczenie instalacji, co jest ważne dla utrzymania jej drożności.
Usuwanie zatorów w instalacji kanalizacyjnej różni się znacznie w zależności od miejsca gdzie wystąpiły. Najtrudniej usuwa się zatory powstające w kuchni. Problemem jest tutaj przede wszystkim odkładający się po wewnętrznej stronie rur tłuszcz. Takie złogi można bardzo często spotkać, kiedy duże fragmenty instalacji położone są niemal poziomo. Jeśli wiemy, że taka sytuacja ma miejsce w naszym mieszkaniu należy zadbać o okresowe czyszczenie odpływów nawet jeżeli nie występuje problem z odpływem wody. Do profilaktycznego przeczyszczenia rur odpływowych można wykorzystać odpowiednie środki chemiczne. Nie zaleca się ich jednak w przypadku, gdy zatory już istnieją, ponieważ w reakcji z tłuszczem i innymi zanieczyszczeniami kamienieją i dodatkowo pogarszają sytuację. Tak powstały zator w najlepszym wypadku uda się usunąć maszyną ciśnieniową, jeśli szczęścia zabraknie możliwe, że konieczna będzie wymiana zapchanego fragmentu instalacji.
Również łazienka nie jest wolna od możliwości wystąpienia zatorów. Tutaj najczęstszą przyczyną problemów są włosy. Zazwyczaj takie zatory objawiają się gorszym odpływem wody oraz efektami dźwiękowymi – bulgotaniem. Najczęściej do udrożnienia rury wystarczy spirala bądź specjalna sprężyna hydrauliczna.
Stosunkowo najprościej pozbyć się zatoru powstałego w sedesie. W zależności od tego, gdzie jest umiejscowiony można skorzystać z przepychaczki bądź odkręcić śruby mocujące sedes i usunąć zalegającą tam przeszkodę. Warto zaznaczyć, że w przypadku czyszczenia tego rodzaju urządzeń sanitarnych nie powinno się wykorzystywać sprężyn, które mogą je uszkodzić.
Warto wiedzieć, że czyszczenie kanalizacji można wykonać samodzielnie, jednakże zaleca się wezwanie do tego zadania hydraulika. Przy okazji usuwania zatoru będzie mógł sprawdzić stan całej instalacji kanalizacyjnej. Dzięki temu możliwe będzie zapobieganie powstaniu w przyszłości problemów z odpływem.