TEL.530 616 181
 
Jeśli mieszkasz w Poznaniu lub okolicy i potrzebujesz fachowców zachęcamy Cię do skorzystania z naszej oferty.Tel.530 616 181

Opis rodzajów kotłów co

Każdy nowo postawiony dom stawia przed nami masę problemów z którymi musimy się uporać, należą do nich między innymi: zamontowanie ogrzewania, światła itd. Jak się okazuje, jednym z najbardziej skomplikowanych wyborów to właśnie wybór odpowiedniego kotła, który zapewni nam maksymalny komfort i bezpieczeństwo.
Jak wiadomo, na rynku jest masa różnych urządzeń i naprawdę ciężko się w tym wszystkim połapać, z tego powodu powstał ten tekst aby pomóc w wyborze odpowiedniego kotła centralnego ogrzewania.

Warto wiedzieć, iż kotły dzielą się ze względu na rodzaj paliwa, które spalają aby dostarczyć ciepło.
Są różnego rodzaju kotły, jedne z nich spalają paliwo takie jak węgiel, koks, miał czy też drewno a nawet grosik węglowy. Drugimi z kotłów są te, które spalają tzw. gazy, np. gaz ziemny itd.

Oprócz tego, kotły dzielą się również na rodzaj komory spalania, ona z kolei może być otwarta bądź zamknięta. Kocioł z zamkniętą komorą pobiera powietrze z zewnątrz budynku natomiast kotły z otwartą komorą pobierają powietrze z wewnątrz budynku.
Kolejnym kryterium kotłów jest ich budowa, dokładniej mówiąc, wyróżniamy kotły stojące oraz kotły wiszące. Jak się łatwo domyślić, kotły wiszące są znacznie mniejsze i lżejsze od kotłów stojących, z tego powodu są tańsze lecz ich wadą jest żywotność, która jest znacznie mniejsza od kotłów stojących (cięższych, większych i droższych), wybór należy do Was.

Warto również dodać, że kotły mogą pełnić określone funkcje, dokładniej mówiąc, są kotły jedno i wielo-funkcyjne, łatwo się również domyślić, że kotły jednofunkcyjne mają mniejsze zastosowania niż kotły wielofunkcyjne lecz ich cena jest wiele mniejsza od wielofunkcyjnych, kolejny raz posłużę się tym samym - wybór należy do was. Jak widać, wybór kotła nie jest łatwy, pomóc wam w tym może hydraulik Poznan, który zna się na rzeczy, jeśli sami chcecie się zdecydować na wybór odpowiedniego kotła do waszego domu, zachęcam jeszcze raz, uważnie przeczytać powyższy tekst, porobić sobie odpowiednie notatki na kartce i wybrać się do sklepu z kotłami, zawsze możecie również liczyć na pomoc sprzedawcy, oni również znają się na rzeczy, niestety nie tak dobrze jak hydraulik Poznań

Licznik

Wszystkie261168

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.