TEL.530 616 181
 
Jeśli mieszkasz w Poznaniu lub okolicy i potrzebujesz fachowców zachęcamy Cię do skorzystania z naszej oferty.Tel.530 616 181

Domowe sposoby udrażniania rur

Kiedy w zlewie woda schodzi bardzo powoli, a w syfonie umywalki słychać dziwne bulgotanie można się domyślić, że pojawił się zator. Zanim jednak wezwie się na pomoc hydraulika warto spróbować samodzielnie odnaleźć przyczynę problemu i ją usunąć.

Przepychaczka

To bardzo proste urządzenie pomagające w udrożnianiu odpływów. Składa się z drewnianego trzonka i gumowej końcówki w kształcie dzwonu. Nowsze modele wyposażone są dodatkowo w mechanizm pneumatyczny, który ułatwia posługiwanie się przepychaczką. Gumowy kielich dociska się do odpływu, a następnie odciąga zasysając w ten sposób nieczystości. Czynność ta wymaga zwykle kilkukrotnego powtórzenia. Często nieczystości z odpływu wypływają do zlewu bądź umywalki skąd można je łatwo wybrać.

Czyszczenie syfonu

Syfon kanalizacyjny to część instalacji, w której znajduje się zamknięcie wody. Dzięki niemu na zewnątrz nie przedostaje się nieprzyjemny zapach z kanalizacji. Są w niego wyposażone wszystkie umywalki i zlewozmywaki. Syfony obecnie produkowane, niezależnie od tworzywa z jakiego są wykonane, można łatwo odkręcić i zdemontować. Trzeba jednakże pamiętać o podstawieniu wiadra bądź miski pod syfon, ponieważ w innym wypadku zawartość wyleje się na podłogę. Demontując syfon można z niego wylać i wypłukać wszystkie znajdujące się tam zanieczyszczenia i zabrudzenia.

Sprężyna

To ciasno zwinięty w spiralę drut, niekiedy dodatkowo wyposażony w stalowy rdzeń, o napędzie ręcznym bądź elektrycznym. Sprężyny są najprostszymi urządzeniami mechanicznymi służącymi do usuwania zatorów w przewodach kanalizacyjnych. Warto wiedzieć, że w zależności od tego, gdzie dane sprężyny są wykorzystywane mają bardzo zróżnicowaną grubość oraz długość. Cieńsze o grubości 6-8 mm wykorzystuje się np. do przepychania podejść pod przybory, grubsze powyżej 10 – np. pod miski ustępowe, bardzo grube sprężyny można też wykorzystać do przepychania całych pionów i poziomów kanalizacyjnych. Stąd też długość tego urządzenia waha się od 1,5 – 20 metrów. Sprężyny cieńsze i krótsze można kupić już za kilkanaście złotych w sklepach

Licznik

Wszystkie246301

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.