TEL.530 616 181
 
Jeśli mieszkasz w Poznaniu lub okolicy i potrzebujesz fachowców zachęcamy Cię do skorzystania z naszej oferty.Tel.530 616 181

Jak dbać o instalację sanitarną?

Bulgoczący kran, wybijająca woda w umywalce czy problem ze spłukiwaniem toalety to dość nieprzyjemna sprawa, aczkolwiek dość często się przytrafiająca. Warto jednak wiedzieć, że dbając o instalację kanalizacyjną można takich problemów uniknąć. Co zatem można zrobić, aby rury pozostały drożne?

Przyczyny powstawania zatorów

Problemy z drożnością instalacji kanalizacyjnej mogą być spowodowane wieloma czynnikami. Jednym z nich może być źle wykonana instalacja. Kłopoty mogą być związane już ze źle wykonanym projektem lub wykonaniem instalacji. Przyczyną może być na przykład zbyt małe średnice rur kanalizacyjnych czy zastosowanie zbyt dużej ilości kolanek. Innym powodem może być nieuwzględnienie należytych spadków przewodów instalacyjnych. Warto jednak pamiętać, że nawet najlepiej zaprojektowany i wykonany system kanalizacyjny może się zapchać w wyniku złego użytkowania. Zresztą najczęściej to właśnie zła eksploatacja i niedbałość o kanalie jest powodem zatorów.

Jak dbać o rury

Najczęściej problemy z zapchanym odpływem wody pojawiają się w kuchni. Kiedy myje się naczynia lub wykonuje inne czynności w zlewozmywaku, do odpływu przedostaje się sporo różnych zanieczyszczeń, które mogą zablokować odpływ. Kanalizację kuchenna zazwyczaj zapycha tłuszcz, dlatego tłuste resztki jedzenia najlepiej jest wyrzucać do kosza. Dobrym, choć rzadko spotykanym, rozwiązaniem jest zamontowanie specjalnego młynka do rozdrabniania odpadów spożywczych.

Należy pamiętać również, że nie można wylewać do kanalizacji zanieczyszczeń zawierających glinę, piasek, żwir, gips, farby, kleje, trociny czy gruz. Tego typu odpady powinny znaleźć się w koszu na śmieci. Nie należy również wrzucać do sedesu żadnych przyborów higienicznych takich jak wata, tampony, wkładki czy chusteczki nawilżane, ponieważ pod wpływem wody mocno pęcznieją i mogą niezwykle szybko stworzyć zator bardzo trudny do usunięcia.

W ramach działań profilaktycznych należy raz w miesiącu wlać do kanalizacji popularnego Kreta bądź inny środek chemiczny poprawiający drożność rur.

Licznik

Wszystkie252090

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.