TEL.530 616 181
 
Jeśli mieszkasz w Poznaniu lub okolicy i potrzebujesz fachowców zachęcamy Cię do skorzystania z naszej oferty.Tel.530 616 181

Instalacje miedziane – dlaczego warto je wybrać?

Instalacje z rur miedzianych mają cały szereg zalet, które warto wziąć pod uwagę podejmując decyzję o wyborze materiałów do montażu instalacji. Dlaczego zatem warto postawić na miedź?

Przede wszystkim jest niezwykle trwała. Producenci elementów miedzianych dają gwarancję na 50, a niektórzy nawet na 100 lat użytkowania. Dzięki temu poniesione koszty okazują się znacznie mniejsze niż wymiana bądź naprawa rur z innego tworzywa.

Kolejnym bardzo ważnym elementem jest elastyczność miedzi. Dzięki tej właściwości rury można niemal dowolnie wyginać, co znacznie ułatwia montaż. Warto wiedzieć, że poszczególne elementy są produkowane w trzech wariantach. Wykorzystanie najtwardszych zaleca się na długich i prostych odcinkach instalacji natomiast średniej miękkości i miękkie w miejscach, gdzie wymagana jest zmiana kształtu rury.

Warto również pamiętać o doskonałym przewodnictwie cieplnym miedzi. To jedna z jej zalet, ale niestety w pewnych wypadkach staje się również wadą. Przede wszystkim montując instalację miedzianą należy pamiętać o otulinie, która zapobiegnie ucieczce ciepła. Obecnie w sklepach można dostać odpowiednio dostosowaną otulinę do typu oraz średnicy wszelkiego rodzaju rur miedzianych. Drugą niezwykle istotną sprawą, o której nie można zapomnieć montując rury miedziane jest ich rozciąganie pod wpływem ciepła. To zjawisko ma bardzo duży wpływ na połączenia rur i dlatego konieczne jest wykorzystanie specjalnych łączeń kompensacyjnych, ponieważ zwyczajne spawy mogą nie wytrzymać.

Miedź posiada jeszcze jedną niezwykle ważną właściwość, jaką jest działanie antybakteryjne. Jony miedzi znajdujące się w wodzie niszczą komórki bakterii i glonów, które niekiedy tam się znajdują. Jest to szczególnie istotne jeśli chodzi o ciepłą wodę, w której niekiedy występują groźne dla zdrowia bakterie Legionella.

Jak zatem można zauważyć instalacje miedziane to doskonałe rozwiązanie właściwie dla każdego. Znacznie bardziej odporne na zniszczenia od rur metalowych oraz z tworzywa sztucznego. Posiadają właściwości bakteriobójcze, których nie mają inne rury. I co niezwykle ważne są łatwe w montażu. Te wszystkie cechy powinny przekonać do tego typu instalacji nawet najbardziej zatwardziałych przeciwników.

Licznik

Wszystkie259740

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.