TEL.530 616 181
 
Jeśli mieszkasz w Poznaniu lub okolicy i potrzebujesz fachowców zachęcamy Cię do skorzystania z naszej oferty.Tel.530 616 181

Jaki brodzik wybrać?

Wymiana wanny na prysznic to najczęściej duża oszczędność miejsca, dlatego coraz częściej decydują się na taki zabieg osoby posiadające niewielkie łazienki. Na co jednak zwrócić uwagę wybierając się do sklepu po brodzik?

Kształt

Na rynku możemy spotkać brodziki półokrągłe, okrągłe, kwadratowe oraz prostokątne. Wybór kształtu jest niezwykle ważny, gdyż decyduje on jak będzie wyglądała nasza łazienka. Warto wiedzieć, że brodziki półokrągłe wprawdzie zajmują mniej miejsca, ale równocześnie są mniej uniwersalne niż brodziki prostokątne lub kwadratowe.

Wygląd czy wygoda

Poza kształtem brodzik posiada również inne cechy, które trzeba rozpatrzyć przed dokonaniem zakupu. Przede wszystkim istotna jest jego głębokość. Obecnie znacznie popularniejsze są brodziki płytkie. Mają one bardzo interesujące kształty i nadają łazience nowoczesny wygład. Z drugiej jednak strony brodziki głębokie są bardzo wygodne zwłaszcza w domach, gdzie królują małe dzieci. Warto również pamiętać, że brodziki występują w wielu rozmiarach. Można być zatem pewnym, że znajdzie się odpowiednio dopasowany również do naszej łazienki.

Tworzywo

Obecnie w sklepach najwięcej jest brodzików wykonanych z akrylu. Są one lekkie, ładne, praktyczne a do tego w przystępnej cenie. Jednakże należałoby zwrócić również uwagę na te wykonane z innych tworzyw. Coraz częściej na rynku pojawiają się brodziki z odlewów mineralnych. Ich zaletami jest przede wszystkim gładka powierzchnia łatwa do utrzymania w czystości oraz klasyczna linia kształtów, natomiast najczęściej występujący kolor biały daje gwarancję idealnego dopasowania do standardowej ceramiki łazienkowej.

Zanim zapłacisz

Zanim jednak zdecydujesz się kupić jakikolwiek brodzik zacznij od dokładnego zaplanowania łazienki. Jeśli na przykład najlepszym wyjściem będzie umieszczenie kabiny prysznicowej w kącie, będziesz mógł dokupić do niej idealnie dopasowany brodzik. Porządnie wykonany projekt pozwoli dobrać nie tylko ceramikę, ale również meble oraz dodatki łazienkowe.

Licznik

Wszystkie259740

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.