TEL.530 616 181
 
Jeśli mieszkasz w Poznaniu lub okolicy i potrzebujesz fachowców zachęcamy Cię do skorzystania z naszej oferty.Tel.530 616 181

Kiedy warto wymienić grzejniki

Grzejniki to podstawa dobrego ogrzewania mieszkania. Ich nieprawidłowe działanie może powodować niedogrzanie pomieszczeń. Taka sytuacja ma miejsce z różnych powodów.  Trzeba być świadomym, że nie wszystkie problemy z ogrzewaniem wiążą się z grzejnikami. Kiedy zatem należy zmienić kaloryfery, a kiedy to nie jest konieczne?

Nieszczelność grzejników
Bez wątpienia w tym wypadku konieczna jest wymiana grzejników. Jest to ważne nie tylko z powodu niedogrzania pomieszczeń, ale również możliwości zalania. Najczęstszym wskaźnikiem przy podejmowaniu decyzji o wymianie kaloryfera z powodu przeciekania są wilgotne ściany i podłogi. Warto jednak pamiętać, że powodem takiej sytuacji może być również np. nieszczelny zawór przy grzejniku. W takim wypadku wystarczy wymienić zawór, co wiąże się ze znacznie mniejszymi kosztami.

Zimno w pokoju
Powodem niedogrzania w pomieszczeniu może być także spadek mocy cieplnej grzejników. Może on być wynikiem np. awarii albo odkładania kamienia wewnątrz kaloryfera. Jeśli tak jest wymiana kaloryferów jest konieczna. Zanim jednak postanowisz wymienić grzejniki najpierw dobrze jest sprawdzić czy utrata ciepła nie jest spowodowana np. nieszczelną stolarką okienną lub niedociepleniem ścian. W takim wypadku nowy grzejnik nic nie zmieni, gdyż niezbędne są inne działania takie jak naprawa stolarki czy montaż odpowiedniego ocieplenia ścian.

Nierównomierne nagrzanie pomieszczeń
Problemem może być również słabe ogrzanie tylko części pomieszczeń. Taka sytuacja może być spowodowana zapowietrzeniem poszczególnych kaloryferów. Taką usterkę naprawi każdy hydraulik. Innym powodem nierównomiernego ogrzewania może być niedopasowanie mocy pieca do instalacji centralnego ogrzewania. Jeśli zaistnieje taka sytuacja konieczna może okazać się modernizacja całego systemu grzewczego.

Stare na nowe
Warto również zdecydować się na wymianę grzejników żeliwnych. Bardzo dużo czasu potrzebują, aby się nagrzać a potem ostygnąć, przez co niemal niemożliwa jest regulacja temperatury. Nawet zamontowanie termoregulatorów nic w tej kwestii nie zmienia. Poza tym nowoczesne grzejniki potrzebują znacznie mniej wody przez co są zarówno bardziej efektywne jak i ekonomiczne, co z kolei przekłada się na wysokość rachunków za ogrzewanie.

Dostosowanie grzejników do instalacji
Bezwzględnie konieczna jest wymiana grzejników podczas wprowadzania zmian w systemie grzewczym. Jeśli wymieniany jest piec, bądź wprowadzane są inne zmiany w instalacji centralnego ogrzewania muszą być dokładnie zbadane wszystkie parametry, aby sprawdzić jakie grzejniki będą spełniały swoją funkcję najlepiej.

Licznik

Wszystkie259806

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.