TEL.530 616 181
 
Jeśli mieszkasz w Poznaniu lub okolicy i potrzebujesz fachowców zachęcamy Cię do skorzystania z naszej oferty.Tel.530 616 181

Nowoczesne sposoby ochrony przed zalaniem

Pęknięta rura, cieknący kran albo nieszczelny przewód w pralce i katastrofa gotowa. Pełno wody wokoło i w najlepszym wypadku wielkie sprzątanie, w gorszym nawet remont. Przy wszelkich wyciekach wody konieczna jest szybka reakcja. Jak się jednak zabezpieczyć przed domową powodzią?

Nowoczesny dom czy mieszkanie staje się coraz bardziej „inteligentne”. Alarmy antywłamaniowe, automatyczne rolety, odkurzacze centralne, wyrywacze dymu czy ulatniającego gazu. Te wszystkie urządzenia mają ułatwić nam życie i sprawić, aby było bardziej bezpieczne. Również w zakresie ochrony przed zalaniem pojawiło się kilka nowych rozwiązań takich jak np. czujniki poziomu wody, a wiele z tych, które znamy od dawna zostało nieco unowocześnionych.

Zawór odcinający dopływ wody
Główny zawór odcinający dopływ wody znajduje się w każdym domu i mieszkaniu. Każdy domownik powinien wiedzieć gdzie on jest i w razie konieczności umieć się nim posłużyć. Jednakże zakręcenie takiego zaworu powoduje zazwyczaj odcięcie dopływu wody w całym domu, a to nie zawsze jest idealnym wyjściem. Dlatego też producenci najnowocześniejszego sprzętu AGD, postanowili zamontować takie zawory w samym sprzęcie. Wiele z dzisiejszych pralek i zmywarek posiada detektory zamontowane  na dolnej części obudowy. Nawet niewielka ilość wody powoduje, że czujnik wysyła sygnał do elektrozaworu, który blokuje dopływ wody. To rozwiązanie bardzo skutecznie ogranicza ryzyko poważnego zalania mieszkania. Jedynym minusem jest to, że zabezpieczenia tego typu montowane są jedynie w najnowszym sprzęcie.

Czujniki poziomu wody
Kolejnym nowoczesnym aniołem stróżem naszych mieszkań są różnego typu detektory. Jednym z nich jest czujnik poziomu wody. Tego typu urządzenie zostaje zamontowane tuż nad podłogą. Reaguje już na 1 mm kałużę zamknięciem głównego zaworu doprowadzającego wodę.

System alarmowy
Dobrym sposobem zapobiegania powodzi w domu jest również zamontowanie we wszystkich pomieszczeniach, gdzie możliwy jest wyciek wody, czujników współpracujących z systemem alarmowym. Detektory tego typu po zidentyfikowaniu wycieku dają sygnał dźwiękowy bądź świetlny. Czujniki te mogą być również podłączone do monitoringu, co daje możliwość szybkiej reakcji w czasie, gdy właściciela nie ma w domu. Takie rozwiązanie świetnie się sprawdza na osiedlach chronionych, gdzie po alarmie możliwe jest szybkie powiadomienie właściciela mieszkania i wezwanie hydraulika.

Licznik

Wszystkie252090

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.